مرتضی اسدی

زندگینامه مرتضی اسدی

مرتضی اسدی

مرتضی اسدی در سال ۱۳۳۶ تهران متولد شد .
او دارای دکترای تاریخ هنر از دانشگاه سوربن پاریس، فوق لیسانس تصویر‌سازی و لیسانس نقاشی از دانشگاه تهران و دکترای پژوهش هنر از دانشگاه شاهد است …

او همچنین تدریس در دانشگاه‌های هنر شاهد، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه معماری یزد، آموزش عالی سوره و عضویت گروه نقاشی مرکز هنرهای تجسمی را در کارنامه فعالیت هنری خود دارد .
تالیفات بسیاری از اسدی در نشریات به چاپ رسید‌ه‌اند و شرکت در چندین نمایشگاه داخلی و خارجی از دیگر فعالیت‌های او هستند .
او برنده جایزه اول نمایشگاه گل و طبیعت، برگزیده دومین دوسالانه نقاشان ایران، برگزیده جایزه ویژه چهارمین دوسالانه نقاشی ایران، جایزه سوم طراحی تمبر پستی به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد اعلان جهانی حقوق بشر، توکیو شده است .
مرتضی اسدی از هنرمندان عرصه جنگ و دفاع مقدس نیز به شمار می‌رود .
این هنرمند بر این باور است که ” گفتن واقعیت در عالم هنر، یک وظیفه است . اگر کاسبکارانه به این موضوع نگاه نکنیم، شاید گاهی گفتن آن به ضرر ما باشد اما به نفع جمعی است که صاحب حق هستند . ما نسبت به جامعه تعهداتی داریم که باید به آن عمل کنیم . اگر بخواهیم شعار دهیم و عمل نکنیم، رسوا خواهیم شد . من نیز تلاش می‌کنم که رسوا نشوم . باید توجه داشته باشیم اثری که بتواند هنرمند را به حرکت وا دارد، قطعا بر دیگران نیز تاثیر خواهد گذاشت و اگر غیر از این باشد نشانه ضعف اثر است ” .

درباره نویسنده

پست های مرتبط

ترک یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *