ساخت ساک با روزنامه

ساخت ساک با روزنامه

وسایل لازم جهت ساخت ساک فانتزی با روزنامه :

روزنامه یا هر نوع کاغذ دلخواه دیگه

خط کش

قیچی

چسب

مقداری طناب یا هر وسیله مناسب دیگه به عنوان دستگیره

ساخت ساک با روزنامه :

ساکی که در اینجا ساخته شده حدود ۱۳ سانتیمتر ارتفاع، ۱۲ سانتیمتر عرض و ۸ سانتیمتر عمق داره که البته می تونید کیف خودتون رو در ابعاد دلخواهتون درست کنید.

دو صفحه روزنامه رو رویه همدیگه قرار بدین و مستطیلی به ابعاد ۴۰ در ۲۰ سانتیمتر ببرید. توجه داشته باشید که می تونید از کاغذهای ضخیم تری هم برای ساختن این ساک استفاده کنید تا استحکام اون بیشتر بشه. به هر حال جنس کاغذ ساک بستگی به نظر شما داره.

ساخت ساک با روزنامه

 

مطابق تصویر زیر می بایست مستطیل بریده شده رو بدین صورت تقسیم کنید و تا بزنید. اندازه هایی که نوشته شده بر حسب اینچ هستن که به ترتیب میشه گفت ۰٫۵ اینچ ۱٫۲۷ سانتیمتر، ۳ اینچ ۷٫۶۲ سانتیمتر، ۴٫۵ اینچ ۱۱٫۴ سانتیمتر، ۲ اینچ ۵٫۰۸ سانتیمتر، ۵ اینچ ۱۲٫۷ سانتیمتر و ۱٫۲۵ اینچ ۳٫۱۷ سانتیمتر هست که می تونید تمامی این عددها رو رند و استفاده کنید. مهم تناسب ابعادی کیف هست.

ساخت ساک با روزنامه

 

رویه سطح خارجی قسمت ۰٫۵ اینچی (سمت راست ترین قسمت در شکل قبل) مقداری چسب بزنید. حالا کیف رو تا بزنید و سمت چپ ترین قسمت رو به سطح خارجی چسب زده بچسبونید. دقت داشته باشید که قسمت بریده شده سمت چپ رو با گوشه های قست ۰٫۵ اینچی به خوبی تنظیم کنید. ساک شما چیزی مثل شکل زیر میشه.

ساخت ساک با روزنامه

 

برای این قسمت می تونید ساک رو به حالت ایستاده در بیارید یا اون رو خوابیده نگه دارید، چیزی مثل شکل زیر. در هر صورت می بایست قسمت ۲ اینچی رو مطابق شکل زیر تا بزنید.

ساخت ساک با روزنامه

 

حالا به سطح داخلی هر دو قسمت چسب بزنید و اونها رو به خوبی بچسبونید. این قسمت در واقع کف ساک ما هست.

ساخت ساک با روزنامه

 

برای محکم تر شدن کف ساک می تونید تکه ای نئوپان یا هر وسیله ای دیگه رو که مناسب می دونید به اندازه مناسب ببرید و در انتهای ساک مثل شکل زیر بچسبونید.

 

برای قراردادن دستگیره هم دو تا سوراخ در هر طرف لبه های ساک ایجاد کنید و قطعات فلزی قسمت دستگیره رو بچسبونید و دستگیره های خودتون رو از تویه سوراخ ها رد کنید. قسمت دستگیره ها چون فشار زیادی موقع حمل تحمل می کنن باید به خوبی مقاوم باشن. حتی می تونید در قسمت لبه ها به صورت مضاعف از کاغذهای ضخیم تری استفاده کنید. برای نگهداری ساک به حالت تخت هم مطابق شکل زیر عمل کنید، یعنی ساک رو ببندین و قسمت پائین رو به سمت بالا تا بزنید تا روی ساک قرار بگیره. این ساک در عین سادگی بسیار شیک و زیبا هست، از داشتنش لذت ببرید.

ساخت ساک با روزنامه

 

 

درباره نویسنده

پست های مرتبط

ترک یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *