باند سازمان یافته غارت گردشگران در تاج محل

باند سازمان یافته غارت گردشگران در تاج محل

باند سازمان یافته غارت گردشگران در تاج محل

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‌الملل ـ بسیاری از گردشگران چه هندی و چه خارجی که به شهر اگره می روند تا تاج محل را بازدید کنند ، دربازگشت احساسی از ترس و تهدید و فریب خوردگی و سواستفاده شدید را هم تجربه کرده‌اند.

به گزارش تایمز هند، این موضوع از رفتار راهنمایان گردشگری گرفته تا رانندگان تاکسی و حتی کارکنان هتل‌ها دست در دست هم ،یک باند سرقت و دزدی از گردشگران را شامل می‌شود که از هر فرصتی برای فرو بردن چنگال خود به گردشگران استفاده می کنند. این افراد در سرقت از طریق ارائه اطلاعات غلط و راهنمایی‌های گمراه کننده وگاه خطرناک به گردشگران برای کشاندن آن‌ها به نقاط مورد نظر خود و سپس دریافت مبالغ گزاف پول هیچ تردیدی نمی کنند.

یکی از جنجال‌ ترین رخدادها مربوط به یکی از برندگان جایزه گینس است که اخیرا توسط یک باند دزدی تمام پول‌هایش غارت شد. اما این‌ها همه تنها نوک کوه یخی از سرقت در آگره هنداست. زیرا هرروزمنابع گردشگری هند به ویژه گردشگران خارجی درهر فرصت ممکن به طور مشابهی مورد فریب و غارت قرار می‌گیرند.

برای بسیاری از آن‌ها این سناریوی تلخ درست از لحظه‌ای که به ایستگاه قطار می‌رسند شروع می‌شود. آنان نه تنها توسط دزدان که دراصطلاح محلی لاپکا ” نام دارند، تعقیب می‌شوند بلکه از همان لحظه ورود به فروشگاه ها با درخواست قیمت‌های گزاف وعجیب و غریبی برای ساده ترین مواد خوراکی مواجه می شوند. دربرخی موارد آنان را به زور مجبور می‌کنند که مدت اقامت خود را در هتل ها طولانی کنند! این کا رگاه با ارائه اخبار نادرست و دروغگویی درباره بروز شورش در مسیر یا لغو حرکت قطار به مسافران ناآگاه صورت می‌گیرد.

به گفته “سانجای شارما”مدیر اتحادیه راهنمایان گردشگری آگرا، لاپکاها، بخشی از یک باند بخوبی سازمان یافته است که طرز عمل بسیار ساده‌ای دارد. آنان همکارانی در شهرهای مختف دارند که هدف‌های بالقوه را در خطوط راه آهن و ایستگاه‌ها شناسایی می‌کنند وجزییات بسیاری از اطلاعات آنان را همانند شماره صندلی و تعدادشان را به دیگران درآگره اطلاع می‌دهند.

هنگامی که گردشگران موردنظر به آگرا رسیدند لاپکاها از راه م‌ رسند و خود را به عنوان راننده تاکسی و راهنمای گردشگری معرفی میکنند و کار خود را برای فریب مسافر با ترفندهایی همانند تعارف کردن تاکسی رایگان و یا وعده تخفیف‌های بالا برای خرید کالاها آغاز می‌کنند.

برخی گردشگران به تصور این که آنان راهنمایان گردشگری مهربانی هستند رفتارشان را دوستانه تلقی می کنند و به دنبال آن‌ها روانه می شوند ودر دام آن‌ها می افتند و آنگاه لاپکاها آن‌ها را به فروشگاه ها و مراکز مورد نظر خود برده و با قیمت‌های گزاف، جیبشان را غارت می کنند.

درباره نویسنده

پست های مرتبط

ترک یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *