افتتاح کلاس آموزشی تراش سنگ های قیمتی در یزد

سنگ تراشی

کلاس تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی براساس تفاهم نامه بین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد و کمیته امداد امام خمینی (ره) با حضور معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری یزد، مدیرکل و معاونین میراث فرهنگی، مدیرکل و معاون کمیته امداد امام خمینی و جمعی دیگر از مسئولین در بازارچه حاجی قنبر افتتاح شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان یزد، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت : دوره آموزشی کلاس تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در دو بخش مقدماتی و پیش رفته و با نظارت معاونت صنایع دستی و کارشناس مسئول واحد توسعه و ترویج این حوزه به عنوان ناظر بر چگونگی روند کلاس آموزشی و تائیدیه این معاونت آغاز به کار کرده است .

سنگ تراشی

محمدرضا دهقان مهرجردی افزود : راه اندازی این کلاس با همکاری شرکت تعاونی فیروزه آبی برای آموزش حداقل ۱۰ هنرجو در هر دوره آموزشی برنامه ریزی شده است که علاقمندان می توانند جهت ثبت نام با شماره تماس ۳۶۲۲۰۰۱۸ شرکت تعاونی فیروزه آبی تماس حاصل کنند .

وی خاطرنشان ساخت : صنایع دستی را باید به حق، نماینده و نمونه بارز هنر دست انسان از دوران ابتدایی تاکنون و در عین حال هنرمندانه ترین و زیباترین تکنولوژی دانست که نه تنها توسط دست، فکر و خلاقیت انسان خلق شده بلکه یادآور هویت گذشته انسانهاست .

دهقان ادامه داد : امید است کلاس مذکور با توجه به اشاعه فرهنگ و هنر گامی باشد در راستای تغییرکاربری فضای زیر بازارچه از مشاغل کاذب و بعضا خطر آفرین و مشوقی جهت ترغیب و ساماندهی مشاغل این مجموعه به امور فرهنگی  هنری و به خصوص صنایع دستی .

شایان ذکر است مسئولین با افتتاح این کلاس از کارگاه آموزشی اسدی در میدان امیرچقماق و مرکز آموزش شماره ۲ صنایع دستی نیز بازدید کردند .

سنگ تراشی در یزد

درباره نویسنده

پست های مرتبط

ترک یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *