اطلاعیه شماره دو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر

1_2_لوگو ستاد سفر

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ضمن عرض تسلیت به مناسبت رحلت حضرت رسول اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع)، نظر به اینکه در این ایام جمع کثیری از هموطنان عزیز به شهر های زیارتی و یا زادگاه خود سفر خواهند کرد طی اطلاعیه ای توصیه ­های ذیل را برای رفاه حال مسافران عزیز اعلام کرد:

به مسافران توصیه می شود ضمن رعایت شئونات ایام وفات و شهادت، به آداب، رسوم فرهنگ و اعتقادات جامعه محلی احترام گذاشته و فرهنگ تکریم از جامعه میزبان را پاس بدارند.

با توجه به شرایط ناپایدار جوی و احتمال بارندگی در مناطق مختلف کشور هموطنان عزیز قبل از سفر نسبت به برنامه ریزی و انتخاب مقصد سفر و محل اقامت خود اقدام نمایند.

هموطنان عزیز با تماس با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ها از برنامه ­های فرهنگی تدارک شده توسط دستگاههای عضو ستادهای اجرایی خدمات سفر استانها شامل بازارچه های خیریه و نمایشگاه های هنرهای سنتی و آئینی اطلاع حاصل نموده و دیدن نمایند.

هموطنان گرامی پیش از سفر از طریق سامانه  مرکز مدیریت راه های سازمان راهداری  و حمل و نقل جاده­ای به شماره ۱۴۱ و یا سامانه ۱۲۰ پلیس راه از وضعیت تردد در جاده های کشور و از طریق سامانه ۱۳۴ از شرایط آب و هوایی مقصد مورد نظر اطلاعات لازم را کسب و سپس برای سفر خود برنامه ریزی نمایید.

مسافران عزیز ضمن حفظ آرامش خود در ترافیک های طولانی نهایت همکاری را با پلیس راهور ناجا و مأموران راهداری بعمل آورده و از توقفهای غیرضروری در حاشیه جاده ها، اطراف رودخانه ها و سایر نقاط که موجب ترافیک می شود خودداری کنند.

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با آدرس اینترنتی www.chtn.ir  و سایت ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با آدرس اینترنتی www.stsi.ir در راستای اطلاع‌رسانی به مسافران و هموطنان عزیز و سامانه ۰۹۶۶۹ ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به صورت شبانه­روزی آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما هموطنان و مسافران عزیز می­باشد.

دبیرخانه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر

درباره نویسنده

پست های مرتبط

ترک یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *